نسخه خبرگزاری ها
نوشتار - نسخه خبرگزاری ها - نرم افزار تحریریه خبرگزاری ها

پرتال ساینا - نسخه خبرگزاری :

با توجه به اهمیت رسانه در عصر حاضر و کارکرده های آن برای دولت‌ها، شرکت‌های خصوصی کوچک و بزرگ و سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها، مهم‌ترین گزینه یک رسانه پوشش و ارائه خدمات به کاربران خود در فضایی مجازی می‌باشد.

مدیریت و انتشار مطالب در سطح فضایی مجازی داری الزاماتی نظیر: سبک بودن، بروز بودن، سطح امنیت بالا، ارائه خدمات تعاملی برای مخاطبین و ...، می‌باشد.

شرکت داده پردازان ساینا به عنوان یک شرکت دانش محور بعد از بررسی و شناسایی الزامات و نیاز های حوزه رسانه در فضایی مجازی، با استفاده از دانش بوی مهندسان ایرانی و با بهره گیری از بروزترین دستاوردهای حوزه نرم افزار اقدام به تولید سامانه جامع خبری نموده است.

از مهم‌ترین ویژگی‌های این سامانه می‌توان به انعطاف پذیری برای انواع فعالیت‌های خبری در سطح‌های بزرگ، متوسط و کوچک قابل بهره برداری می‌باشد.

اجزاء و زیر سیستم‌های سامانه خبری:

در صفحه مطالب در دست اقدام(تایپ‌شده و به خروجی فرستاده نشده)، نام سرویس مربوط و امکانات مختلف از جمله بایگانی، حذف، ارسال به سرورهای دیگر و سایر دسترسی‌ها تک تک و یا دسته‌ای در مقابل تیتر مطالب تعبیه می‌شود. هر مطلب در صفحه نمایش آن دارای نقطه دسترسی مدیر مجاز برای انجام تغییرات لازم از قبیل ویرایش، حذف . ایجاد تاریخچه مطلب شامل نام مدیران، زمان ورود، ویرایش، خروجی و تغییرات بعدی و تعداد بازدید و ... برای هر مطلب . امکان مرتب کردن و فیلتر کردن تمامی فهرست‌ها (از قبیل عناوین مطالب، تاریخ خروجی و...)به صورت الفبایی و هر نوع چینش دیگر . فهرست كل مطالب وارد شده در بانك به تفكيك وضعيت (ورود، تايپ، ويراستار، دبير، سردبير، خروجي، بايگاني، بازيافت، حذف و ...) با تاريخچه قابل رويت مديران .

گروه‌هاي خبري، مقاله، گزارش، سخنراني،نشريه، كتاب، چند رسانه‌اي و ..... با امكان افزودن عكس و صوت و فيلم و متن پيوست.

امكان تعريف گروه‌هاي اصلي كاربري و تعريف زيرگروه‌هاي آن‌ها اعم از مديريت فني، مديريت محتوي و ... قابليت تعريف دسترسي‌هاي: تايپ، ويرايش، دبيرسرويس، سردبير با امكان حذف يك يا چند مرحله و دادن دسترسي مراحل بعد و ارسال به خروجي، به مدير پايين در تمامي گروه‌ها، موضوعات، قالب‌ها، كتاب، نشريات و ... امكان تعريف مجوز كاربري و دسترسي جداگانه و كاملاً تفكيكي و جزئي به هر بخش و فيلد سايت به‌صورت درختي (اعم از مديريت فني يا مديريت محتوي). امكان اعطاي يك يا چند نقش به كاربران مدير و رويت مطالب فقط با نقش انتخابي. زمان دسترسي سردبير(يا كاربر داراي نقش سردبير) براي تغيير يا حذف مطالب ارسال شده به خروجي و نظرات كاربران مربوط به آن‌ها قابل مديريت بوده، به نحوي كه در صورت تعيين زمان، پس از آن با تأييد مدير سايت دسترسي پيدا می كند. نشريات، كتابها، گروه‌ها و موضوعات، هر يك در مراحل مختلف ورود، نمايش، تغييرات بعد از نمايش و ارسال به بايگاني و سبد بازيافت و برگشت يا انتقال از هر وضعيت، قابل واگذاري و مديريت بوده، به نحوي كه حيطه هر كاربر براي دسترسي تغييرات به‌صورت كاملاً جزئي معين می باشد.

امکان تعریف گروه‌های خبری مانند سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی ، بین الملل و ... با قابلیت نمایش درختی با امکان موضوع چندگانه برای مطالب امکان تعریف انواع نامحدود خبری مانند گزارش ، یادداشت ، برداشت ، مصاحبه و ...

تمامي امكانات سايت براي مديريت و بهره‌برداري مطلوب، از پراكندگي به‌دور بوده و بدون هرگونه سلسله مراتب غير لازم و تاحدامكان به‌صورت مستقيم و در حداقل صفحات . طراحي صفحه اصلي با گرافيك و چينش چشم‌نواز و مطلوب (البته قابل مديريت و انجام جابجايي و تغييرهاي دلخواه توسط مديران). امكان مديريت كامل شكلي و تغييرات صفحات اصلي و فرعي سايت مربوط به هر موضوع، نشريه، كتاب، و ... از نظر شكل و مكان منوها، ستونها، موضوعات و... توسط مديران امكان تغيير صفحات اصلي و فرعي مربوط به هر موضوع، نشريه، كتاب، و ... از نظر رنگ، فونت، زمينه و ... توسط مديران. امكان ايجاد برخي تغييرات در چينش صفحات توسط كاربران عضو يا غير عضو. قابليت تغيير وضعيت محل مطلوب نمايش و رنگ و فونت تيتر، قبل تيتر و بعد تيتر و برخي موارد مشابه ديگر صفحات اصلي و فرعي توسط مديران. اندازه پذیر بودن تمامی صفحات و منوها . در تمامي نوار وظيفه‌ها نام فارسي صفحه يا منوي مربوط نوشته شده و در نوار وظيفه صفحات مطالب، تيتر مطلب درج می شود. براي سهولت استفاده و دسترسي در تمامي صفحات مديريتي و غيره امكان مرتب كردن (سورت)، تعيين تعداد در صفحه، فيلتر عناوين، جستجوي سريع، انتقال به، و ... .

سرمقاله يا يادداشت روز با تعيين زمان نمايش با امكان مديريت براي نمايش در صفحه اصلي.

براي ارائه محصولات جديد سايت يا رسانه‌هاي ديگر با امكان درج فصول و عناوين (مقاله و نشريه و...) و تصاوير يا صوت و فيلم با امكان مديريت براي نمايش در صفحه اصلي.

 

پيام، خبر فوري(آخرين اخبار) و ... با امكان مديريت اولويت و زمان پخش به دقيقه و ...

پيام، تبليغ، شعار و ... با امكان مديريت اولويت و زمان پخش به دقيقه و ....

ويرايشگر (editer) پيشرفته و كامل با امكانات متنوع و دستكم با قابليت‌هايWord 2012 از قبيل طراحي جدول،درج عكس،پيوست فايل‌ها و لينك‌هاي مختلف و .....

امكان مديريت كامل عكسها در صفحه اصلي. (زمانبندي، حذف، تكرار و ...) امكان مديريت كامل عكسها در متن مطالب و نشريات و ... . (اندازه، محل، حذف، تكرار و...) قابل مدیریت ، تعیین و تغییر نوع شعار اصلی و فرعی موجود درر لوگو سایت.

تنظيم Ncoding براي نمايش يكسان قلم(فونت) مطالب در نمايشگرها و براوزرهاي مختلف

گزارش تمامي جزئيات موجوديت‌ها به‌صورت جزئي، درختي و كلي. نمايش تعداد مطالب مربوط به هر سرويس در ابتدا و پايان صفحات عناوين آن. گزارش عملكرد كاربران مدير به‌صورت جزئي و كلي و درختي(كاربر، شناسه، حرف، كلمه، مطلب، اجرت). طراحي دقيق و قابل فهم جداول مربوط به آمارها و گزارشها و نيز عناوين بكار رفته در آنها از جمله كنتورها. گزارش جدولي، تشريحي، نموداري و ... عملكرد سايت..

امكان تعيين سطح هر خبر يا مطلب در سرويس‌ها و موضوعات گوناگون و يا هر شماره نشريات يا كتاب‌ها يا قسمت‌ها و فصول آنها عنوان ويژه 2،1 و... امكان تعريف گروه، قالب، موضوع، كتاب و نشريه ويژه با سطوح مختلف. امكان مديريت نمايش خبرهاي ويژه، مطالب خبري ويژه، موضوعات گوناگون ويژه و... در ستون يا ستون‌هايي در صفحه اصلي با پيوند بايگاني آنها. مديريت جلوگيري از چاپ مطالب و نشريات ويژه يا چاپ آنها با رعايت برخي شرايط از جمله حذف لوگو براي كاربران مورد نظر.

 

مانند درباره ماتماس با ما ليسانسمتن و فرم عضويت در سايت و ... قابل مديريت و تغييرات آسان.

تنظيم بايگاني مطالب در دسته‌بندي‌هاي كلي و جزئي با روش‌هاي چندگانه در صفحه مستقل دنباله‌دار و درج پيوند "ادامه" در نتهاي صفحه، با امكان مرتب كردن، تعداد در صفحه، فيلتر و ... براي دسترسي به آن‌ها.درج اطلاعات مطلب از قبيل سرويس مربوط و زمان خروجي آن در صفحه بايگاني كل اخبار و بايگاني موضوعي در مقابل عنوان مطالب.ال عناوين موضوعات و نشريات غيرفعال به بايگاني با امكان مديريت.پيش بيني تعداد در صفحه، فيلتر كاربران، جستجوي مطلب، جمع مطالب و.. در صفحات بايگاني.

برخي مطالب قابل استفاده، ذخيره شده و براي آينده نگهداري مي‌شوند و ضرورت دارد در جايي جدا از مطالب در دست اقدام باشند. اين مطالب بايد قابل جستجو و انتقال بوده و در زمان مشخص شده به مدير مربوط يادآوري می شود.

سامانه نظرسنجي درباره سايت يا موضوعات عمومي و خاص، با امكان انتشار مديريت شده نتايج جدولي، تشريحي، نموداري و ...آن‌ها به‌صورت عمومي يا ويژه.امكان نظرسنجي و نمره دادن به هر مطلب، هر موضوع و كل پايگاه (به‌صورت گزينه‌هاي مديريت شده).

فرم ثبت نام براي درخواست كاربري در سايت و امكان تعريف كاربري آزاد.( با امكان مديريت)فرم اعلام عضويت در سايت و قابل ارسال به نشاني E.mail فرد.تعيين قابل برنامه‌ريزي و تغيير تعريف الگوي نام كاربري (حداقل و حداكثر و تركيب حروف و ...)تعيين قابل برنامه‌ريزي و تغيير تعريف رمز عبور كاربران (حداقل و حداكثر و تركيب حروف و ...)

براي مطالبي برداشتی از ساير رسانه‌ها و منابع، طراحي خاصي صورت گيرد و امكان رؤيت تاريخ اصلي انتشار مطلب و نام رسانه و جستجو ومرتب نمودن بر اساس عنوان مطلب و تاريخ و نام رسانه.

 

تقويم با قابليت دستكاري ماه‌هاي تغيير يافته قمري پيش‌بيني گردیده و ضمن امكان بهره برداري كاربران، در بانك و مديريت اطلاعات پايه نيز مورد استفاده قرار میگيرد

بنر اصلي چند رسانه‌اي و ستون تبليغ چند رسانه‌اي در صفحات اصلي و فرعي با جابجايي چند عكس ، فلش و كليپ با امكان مديريت محل نمايش گردش نامحدود تبلیغات در هر جایگاه

نسخه تلكسي مطالب بطور خودكار توليد شده و امكان استفاده براي كاربران (قابل مديريت).

كل پايگاه و هريك از موجوديت‌ها به تفكيك ، تازه‌ترين عناوين كل و هربخش ؛ پربيننده‌ترين كل و هربخش. (قابل مديريت)

امكان ارسال خودكار خبر و مطالب انتخابي براي كاربران مورد نظر به تلفن ايشان ايجاد شود. (قابل مديريت).

مطالب حذف شده ابتدا به محلي با عنوان سبد بازيافت منتقل شده ؛ حذف نهايي توسط مدير مجاز . در صورت حذف نهايي يك مطلب سؤال می شود كه از كنتورها كسر شود يا نه و طبق دستور عمل می شود و كسر شده‌ها در ستون مجزايي در كنتور هر مدير درج می گردند. (تعداد مطلب + تعداد حرف) قرار دادن لیست اطلاعات اصلی حذفی از حذف کننده اول تا حذف کننده نهایی و زمان‌های مربوط به آنها.در صفحات سبد بازيافت بانك: تعداد در صفحه، فيلتر كاربران، جستجوي مطلب، جمع مطالب، انتقال به و... ايجاد می گردد.

امكان ارسال مطالب انتخابي به نشاني E.mail افراد مورد نظر توسط مديران مجاز يا سايرين به‌صورت فردي، مطلب به مطلب يا گروهي.

هنگام اشاره روي عناوين (تيتر) مطالب در هر جاي سايت (لينك‌دار) زمان خروجي و خلاصه آن زير نويس می شود.(با امكان مديريت)

امكان ارتباط ركوردها بطور معمول و نيز ركوردهاي داراي تيتر يا قبل تيتر و بعد تيترمشابه بطور دستي يا خودكار.

درج فرم عضويت كاربران براي ارسال خبر به نشاني E.mail و تلفن ايشان. امكان ارسال خبر و ... به نشاني E.mail يا تلفن كاربران به‌صورت خودكار يا انتخابي.

 

محدوديت دسترسي مديران به مطالب در دست انتشار يا منتشر شده با تعيين شرايط خاص براي هر مدير. مديريت هر خبر يا مطلب (ويژه يا عادي) براي غيرفعال كردن قابليت ذخيره، چاپ، ارسال به دوستان و... براي عموم يا برخي از كاربران.امكان چاپ براي مطالب و نشريات ويژه با رعايت برخي شرايط از جمله حذف لوگو و نوار اطلاعات(قابل مديريت)

زمان آخرين بروز رساني سايت، موضوعات، نشريات، كتابخانه و ... در صفحه مربوط درج شده و آخرين مطلب به آن لينك داده می شود. ( با امكان مديريت نمايش)

جستجوی ساده ، جستجوی یک صفحه و زیر مجموعه‌های آن (صفحه اصلي، گروه‌ها، موضوعات، مطالب، نشريات و...) جستجوي پيشرفته تركيبي ، کاربر پسند و چند لايه براي تمامي بانك‌ و اطلاعات مديريتي و در فيلدهاي مختلف (بصورت كومبوباكس يا ... ) طراحي فهرست قابل مديريت براي جستجوي كلمات مترادف و حروف جايگزين و ساير موارد مشابه از قبيل " آ و الف" ، "اسپيس و شيفت‌اسپيس" ، "ي" و ئ " و ساير حروفي متفاوت در صفحه‌كليدهاي (فارسي و عربي و لاتين). تعداد نمايش درصفحه و نيز جستجوي ساده و انواع فيلترها براي كليه صفحات و منوها. امكان جستجوي مستقيم در مطالب در دست اقدام، حذف شده و بايگاني شده در صفحات مربوط با استفاده از منو و دسترسي روان براي مديران مجاز. طراحي سامانه جستجو به‌نحوي كه ايندكس‌ها در بانك حجم زياد و غيرلازم اشغال نمی كنند و موارد غير ضروري به‌طور خودكار حذف می شوند. امكان جستجوي مستقيم در موتورهاي جستجوي عمومي مانند گوگل و ... با استفاده از منو و دسترسي روان و كاربر پسند.

يك مجموعه كامل مانند سايت‌هاي «الف يا مشرق يا عصر ايران» و ... (جدولي با امكانات مختلف + بايگاني + صندوق بازيافت) در صورت ثبت نظر يا پيام بلافاصله به سردبير يا مدير حاضر در پايگاه (و در صورت عدم حضور ايشان به محض ورود با نام كاربري) با منوي حائل شامل: تيتر مطلب، نام نظر دهنده و عنوان و متن نظر يا پيام اطلاع داده شود. ( با امكان مديريت جزئي و كلي) براي پاسخ به نظردهنده‌ها فرم قابل مديريت و تغيير طراحي شده و امكان پاسخ (موردي يا در صورت نمايش نظر وي) به نشاني E.mail نظر دهنده يا تماس گيرنده از E.mail هر موضوع يا نشريه مثلا syasi@SiteName.ir و همچنين امكان پيام داخلي به كاربران عضو نظردهنده. پیش بینی ابزار مختصر ویرایش و امکان پاسخ به نظر و تماس کاربران . حذف نظر یا پیام از بایگانی یا صندوق بازیافت فهرست مدیر پس از تأیید برای نمایش . دسته بندی نظرات وتماس ها با فهرست کلی ، تفکیکی با فیلتر های مناسب

براي هر گروه، موضوع، قالب، نشريه، كتاب، چندرسانه‌اي و... شناسنامه ( قابل مديريت و ويرايش ) پيش‌بيني و در صفحه اول مطالب هريك و بايگاني آنها لينك قرار داده شود. شناسنامه مطالب، گروه‌ها، موضوعات، قالب‌ها، نشريات، كتب، چندرسانه‌اي و .... به‌صورت نمايش متني جداگانه وتولتیپ و ... با امكان مديريت. محتواي تمامي شناسنامه‌ها براي بازه‌هاي زماني قابل تعريف متفاوت می باشد تا شناسنامه شماره‌هاي قبل آن‌ها با تغيير سردبير و مديران تغيير نكند.

هر نشريه به‌صورت يك مجموعه كامل و Sub Domain با تمامي امكانات نشريات مستقل از قبيل : قابليت ذخيره چند قسمتي نشريات و مقالات طولاني قابليت تعريف دسترسي خصوصي(محرمانه) يا عادي براي هر شماره از هر نشريه يا هر قسمت از يك شماره. امكان پيوست فايل عكس يا Word يا PDF نشريات در صفحه خودش ، دیده شدن در اندازه کوچک در همان صفحه . تنظیم کردن شماره نشریات برای مرتب قرار گرفتن آن‌ها (0 و 01 و 02 و ...) . محتواي شناسنامه نشريات براي بازه‌هاي زماني مختلف قابل تعريف متفاوت باشد تا با تغيير سردبير و ... شناسنامه در شماره‌هاي قبل تغيير نكند. تغییر عکس لوگوی نشریه در بازه زمانی توسط مدیر . امكان قرار دادن عنوان اصلي نشريات غيرفعال در بايگاني.

كتابخانه مجازی به‌صورت يك مجموعه مستقل و كامل به‌صورت Sub Domain با تمامي امكانات از قبيل: امكان درج شناسنامه، فهرست، خلاصه و متن و نمايه كتاب‌ها و پيوست عكس و pdf و word قابليت ذخيره چند بخشي هركتاب. قابليت تعريف دسترسي ويژه يا عادي براي هر كتاب يا هر قسمت از آن .

عكسهاي موجود در بانك سايت بصورت آلبوم دسته‌بندي‌شده قابل رؤيت و بكارگيري مجدد باشند و امكان مديريت نام عكسها و فايلهاي پيوستي ايجاد شده تا در آلبوم بصورت فهرست الفبايي، موضوعي يا... قابل جستجو، دسترسي، تغيير، انتقال و قابل بهره‌برداري .

 

           

 

میدان هفت تیر،خیابان کریمخان،خیابان خردمند شمالی،پلاک 105
تلفن: 88346241-021 | 88347468-021 | 88348918-021 | 88348469-021 | 88347873-021 | فکس: 88347873-021
info@dsi.co.ir | www.dsi.co.ir